• درباره تعمیرگاه مرکزی دوربین

  در سال 1373 تعميرگاه مرکزي دوربين با هدف تعمیرات تخصصی انواع دوربینهای عکاسی و فیلمبرداری و لنز تأسیس گردید و با مدیریت موفق جناب آقای قاسمی در مدت کوتاهی به بزرگترین تعمیرگاه تخصصی دوربین در خاورمیانه تبدیل شد .

  اکنون  تعمیرگاه مرکزی دوربین  به عنوان نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش کمپانی هایی  همچون کانن (Canon ) ؛  نیکون (Nikon ) ، فوجی فیلم ( FujiFilm ) ، سیگما ( Sigma) ، پنتاکس ( Pentax)  ، لایکا (Leica) ، ریکو (Ricoh) و مانفرتو (Manfretto) در اینران مشغول به فعالیت می باشد.

  در حال حاضر این مرکز یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیر انواع دوربین و لنز عکاسی و فیلمبرداری در سراسر ایران و  محبوبترین مرکز تعمیرات دوربین در بین عکاسان حرفه ای است.


 • درباره ایده آل دوربین

  تأسیس ایده آل دوربین

  با هدف ساماندهي خدمات در بخش فروش دوربين هاي ديجيتال  ؛  ايده آل دوربين تشکيل شد و با پشتيباني تعميرگاه مرکزي دوربين ، در تاريخ دوازدهم اسفندماه سال 1386 فعاليت خود را آغاز نمود. این مرکز با صدور و توزیع گارانتی ، بیمه نامه و کارت VIP ، خدمات پس از فروش دوربین و لنز را از لحظه خرید دوربین تا همیشه (بدون تاریخ انقضا) به شرح و گوناگونی ذیل عهده گرفته است.

  گارانتی 36 ماهه کانن و 24 ماهه نیکون  ایده آل

  ارائه کارت هاي گارانتي براي دوربين هاي موجود در بازار با سرويس دهي بسيار مطلوب سبب شد اين مرکز به خوبي در بازار ايران جا باز کرده و به عنوان يک مرکز مجهز ، به روز و مکانيزه با خدمات سريع و مطلوب پذيرفته شود. دوره اعتبار کارت هاي گارانتي ايده آل در ابتدا يکساله بود ، که پس از مدت کوتاهي اين بازه تا بيست و چهار ماه افزايش يافت و با پیشرفت سطح خدمات ایده آل دوربین توانست برای تمامی دوربین‌ها و لنزهای کانن گارانتی 36 ماهه صادر و پشتیبانی نماید.

  بیمه نامه ایده آل

   تعداد زیادی از  خرابي های دوربین  به علت ضربه خوردگي ، آب خوردگي ، نوسان برق ، شن زدگي ، حرارت شديد و ... به وجود می آیند  که متاسفانه اين موارد خارج از شروط گارانتي  می باشند. ازاین روی برای  بر طرف نمودن اين مشکلات  و در راستای ارائه  خدمات بهتر ، از سال 1387  ایده‌آل دوربین  با عقد قراردادي با بيمه کار آفرين ، اقدام به تهيه و توزيع بيمه نامه هايي براي دوربين هاي عکاسی موجود در بازار نمود. هر دوبین و لنز آسیب دیده که بیمه نامه ایده آل دوربین را در اختیار داشته باشد ،  علاوه بر تمامي موارد مندرج در گارانتي ، بیمه نامه آن  موارد خارج از گارانتي را نيز تحت حمایت خدمات بيمه خود قرار مي دهد. اين بيمه نامه ها نیز همانند گارانتی ایده آل دوربین، در راستاي رضايت هر چه بيشتر خريداران از آذرماه سال 1392 مدت زمان تحت پوشش خود را از 12 ماه به پانزده ماه افزایش داده و به علت دامنه وسیع پوشش این خدمات بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند .

  کارت های مخصوص کاربران ویژه دوربین های حرفه ای ( کارتهای VIP)

   کارت VIP یکی از خدمات ویژه  تعمیرگاه مرکزی دوربین و ایده آل دوربین ، برای دارندگان دوربینهای DSLR است به عبارت دیگر این کارت مخصوص تعمیرات دوربین کانن (Canon) و تعمیرات دوربین نیکون (Nikon) صاحبان دوربینهای DSLR  و لنزهای کانن و نیکون میتوانند این کارت را تنها با ثبت نام در سایت ایده آل دوربین ، به صورت رایگان به دست بیاورند.
  دارندگان کارت VIP مشمول خدمات ویژه ای به صورت مادام العمر میگردند که این امر آنها را از دیگر صاحبان دوربینها متمایز میکند.
  مهمترین این خدمات عبارتند از:
  1)   ۳۰٪ تخفیف در خدمات
  2)   انجام کلیه خدمات خارج از نوبت
  3)   نظارت مستقیم مدیریت برنحوہ خدمات رسانی
  4)   رفع پیکسل سوخته به دفعات مکرر و اعلام وضعیت شاتر
  5)   جایگزینی دوربین / لنز به صورت امانی در طول مدت زمان تعمیر

  همینک این مرکز سهم بسیار بزرگی از گارانتی های دوربین و لنز را در فروش دوربین در ایران داراست.

 • گواهینامه ها ، تأییدیه ها و نشانهای استاندارد

  اخذ گواهینامه های بین المللی:

  پيچيدگي تکنولوژي ساخت دوربين هاي عکاسي و لنز  موجب شده  تا برای رفع ايرادات احتمالي آن ، نياز به کسب دانش به روز و در خور پيشرفت اين تکنولوژي داشته باشيم. کمپاني هاي بزرگ توليد کننده لنز و دوربين جهت کسب اين دانش ،  اقدام به آموزش نمايندگان رسمي خود در زمينه ی خدمات پس از فروش در کشورهاي مختلف مي نمايند. جناب آقاي قاسمي ، (مديریت عامل تعميرگاه مرکزي دوربين و ایده آل دوربین) طي سالیان متمادي دوره هاي آموزشي مختلفي را گذرانده و از کمپاني های بسیاری گواهينامه هاي متعددي را دريافت نموده اند.

  تأییدیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان:

  در تیرماه سال 1394 سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان طی ابلاغیه شماره 13428/93/370 کارت گارانتی و شبکه خدمات  تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین رسماً مورد تأیید قرار داد. این تأییدیه برای کلیه محصولات با نشان تجاری نیکون، فوجی فیلم ، سیگما ،پنتاکس ، لایکا و ... بوده است.

  دریافت سه نشان ISO 9001 ،  ISO 10002 و ISO 10004 :

  در راستای بهینه سازی فرآیندهای ارائه خدمات، ارتقاء کیفیت  خدمات تعمیر و پشتیبانی دوربین های عکاسی  و سیستم های حاکم بر این مرکز، همکاری کارکنان ، موارد مندرج در سه نشان مذکور را سرلوحه وظایف خویش قرارداده و ضمن تعهد به موارد فوق و پایبندی به الزامات قانونی و مالی و عملیاتی و سایر الزامات ، تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین اعتقاد دارد که کارکنان این مرکز که به عنوان با ارزشترین سرمایه این مرکز محسوب میشوند وظیفه خود خواهند دانست که با درک کامل انتظارات مشتریان و سایر طرفهای ذینفع در جهت رسیدن به اهداف آرمانی تلاش نمایند. این مرکز برای تحقق اهداف فوق به استفاده از سیستم های نوین مدیریتی تأکید می نماید .در راستای نیل به این خواسته ها ، آخرین ویرایش استانداردهای ISO 9001 وISO 10002 و ISO 10004 را به عنوان مدل اجرایی انتخاب نموده است و جهت رسیدن به آن تلاش می نماید.


 • درباره خدمات پس از فروش سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین و مدیریت عامل این سازمان

  درباره مدیریت عامل تعمیرگاه مرکزی دوربین و ایده آل دوربین ( جناب آقای عمران قاسمی)

  مدیریت عامل تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین (جناب آقای عمران قاسمی) یکی از برجسته ترین تعمیرکاران لنز ، دوربین عکاسی و فیلمبرداری در ایران می‌باشد. ایشان با دریافت مجوز رسمی از کمپانی‌های تولید دوربین ،‌ رسما به عنوان مدیریت خدمات پس از فروش تجهیزات عکاسی با برندهای کانن ، نیکون و فوجی فیلم در ایران منسوب گردید.


  درباره  تعمیرگاه مرکزی دوربین و ایده آل دوربین و خدمات آن

   تعمیرگاه مرکزی دوربین و ایده آل دوربین ، به عنوان دو شعبه از بزرگترین مراکز تعمیرات و خدمات پس فروش برندهای کانن ، نیکون و فوجی فیلم در ایران میباشد. 

   شعبه تعمیرگاه مرکزی دوربین در خیابان جمهوری و شعبه ایده آل دوربین در خیابان بهارشیراز (میدان هفت تیر) خدمت رسانی میکنند.

  در دو شعبه مذکور علاوه بر پشتیبانی از گارانتی های 36 ماهه دوربین و لنز کانن و گارانتی های 24 ماهه دوربین و لنز نیکون و فوجی فیلم، میتوان به خدمات دیگری همچون قابلیت تعمیر تمامی وسایل و تجهیزات عکاسی، با انواع برندهای رایج  را نام برد.

  صدور گارانتی و صدور بیمه نامه رسمی دوربین (طرف حساب با بیمه کارآفرین) و همچنین صدور کارت مخصوص عکاسان ویژه و برگزاری کلاسهای آموزشی رایگان در این سازمان اعمال میشود. • درباره فروشگاه

  باتوجه به اینکه ارائه و فروش لوازم جانبی و تجهیزات عکاسی نیز در زمره خدمات پس از فروش  محسوب میشود ، تعمیرگاه مرکزی دوربین و ایده آل دوربین اقدام به فروش این لوازم در فروشگاه اینترنتی سایت tamir2.com نموده است . 

  در این فروشگاه کلیه مایحتاج تجیهزات عکاسی یک عکاس (بجز دوربین و لنز) برای فروش ارائه میگردد. 

  این لوازم عبارتند از:  کیف دوربین ، ساکهای جمعی تجهیزات دوربین ،  انواع فیلترهای UV ، انواع فیلترهای پلاریزه ،‌ انواع سه پایه ، قطعات مورد نیاز تعمیرات ، انواع کارت حافظه و ...


  قوانین فروشگاه:

  1)  هزینه ارسال کلیه محصولات خریداری شده،  برعهده مشتری میباشد
  2) در وارد کردن اطلاعات دقت لازم داشته باشيد ، در صورت ارائه اطلاعات نادرست و یا درج اطلاعات ناقص توسط خریدار، هیچ مسئولیتی متوجه فروشگاه نبوده و کلیه عواقب این ثبت اشتباه و تبعات آن متوجه خریدار میباشد.
  3) در صورت لزوم به مراحل قبل برگرديد و اطلاعات را چک کنيد
  4) پیرو بند 2 تأکید میگردد در صورت ناقص بودن اطلاعات ، کالای خریداری شده ارسال نمیگردد و این عدم ارسال مسئولیتی برای فروشگاه به همراه نخواهد داشت و فروشگاه تنها به اطلاعات کامل شده پاسخ میدهد.
  5) کالای خریداری شده به تمامی نقاط کشور ارسال میگردد.

Picture

: به روز رسانی سایت رسمی ایده آل دوربین

سایت رسمی ایده آل دوربین (tamir.ir) پس از 7 سال تغییر قالب داده و با شکل جدیدتر و با کارایی بیشتری عرضه گردید. این سایت که تحت عنوان tamir2.ir نیز شناخته میشود، نسخه ارتقاء یافته سایت پیشین سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین بوده و علاوه بر تسهیل مواردی چون ثبت نامهای و رجیستر کردنها، موارد جدیدی همچون فروشگاه اینترنتی نیز به آن افزوده شده است.

1397
Picture

: طراحی 6 سایت جدید توسط ایده آل دوربین

شرکت ایده آل دوربین به منظور افزایش سهم فضای اینترنتی خود اقدام به راه اندازی 6 سایت جدید با اهداف مختلف نمود: canon-ideal.com معرفی محصولات و خدمات و اخبار کانن nikon-ideal.com معرفی محصولات و خدمات و اخبار نیکون canon-tamir.com معرفی خدمات پس از فروش و تعمیرات کانن nikon-tamir.com معرفی خدمات پس از فروش و تعمیرات نیکون irandslr.com و irandslr.ir جهت ارائه اخبار پیشرفت دوربین های حرفه ای در ایران

1397
Picture

: طراحی سایت قیمت گذاری محصولات نیکون توسط فروشگاه ها

در این سایت که توسط فروشگاه های نیکون تکمیل میشود ، فروشندگان دوربین میتوانند قیمت پیشنهادی خود را جهت فروش کالا در این سایت ارائه نمایند و خریداران دوربین با کلیک بر روی نام فروشگاه آنها ، به راحتی میتوانند آن را فروشگاه تماس گرفته و کالا را از وی خریداری نمایند. www.nikon-iran.ir

1396
Picture

: طراحی سایت قیمت گذاری محصولات کانن توسط فروشگاه ها

در این سایت که توسط فروشگاه های کانن تکمیل میشود ، فروشندگان دوربین میتوانند قیمت پیشنهادی خود را جهت فروش کالا در این سایت ارائه نمایند و خریداران دوربین با کلیک بر روی نام فروشگاه آنها ، به راحتی میتوانند آن را فروشگاه تماس گرفته و کالا را از وی خریداری نمایند. www.canon-iran.ir

1396
Picture

: برگزاری کلاس آموزش عکاسی رایگان

سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین برای تمامی عزیزانی که دوربین های خود را با بیمه و گارانتی ایده آل دوربین خریداری کرده اند ، اقدام به تشکیل 2 جلسه کلاس آموزش عکاسی رایگان نموده است. در زمان تشکیل اولین جلسات این کلاس،‌ این اقدام در ایران بی سابقه و منحصر به فرد بود و هنوز شرکتی از ایده آل دوربین کپی برداری نکرده بود.

1395
Picture

: صدور کارت های VIP

کارت VIP یکی از خدمات ویژه سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین برای دارندگان دوربین های حرفه ای است . دارندگان کارت VIP مشمول خدمات ویژه ای به صورت مادام العمر میگردند.

1395
Picture

: دریافت سه نشان اصلی ایزو

سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین در راستای بهینه سازی مستمر در فرایندهای ارائه خدمات ،‌ اقدام به دریافت سه نشان اصلی ایزو نمود. ایزوهای دریافتی ایده آل دوربین عبارتند از: ISO 10004 و ISO 10002 و ISO 9001

1394
Picture

: تأییدیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان

در تیرماه سال 1394 سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان طی یک ابلاغیه به شماره 370 / 93 / 13428 به طور رسمی گارانتی ایده آل دوربین را مورد تأیید قرارداد.

1394
Picture

: عقد قرارداد همکاری با بیمه کارآفرین

شرکت ایده آل دوربین در سال 1387 با عقد قراردادی با شرکت بیمه کارآفرین اقدام به تهیه و توزیع بیمه نامه هایی نمود که مکمل گارانتی بودند. استفاده از بیمه نامه ها به دلیل خدمات ممتاز آن در بین خریداران دوربین به سرعت محبوبیت یافت.

1387
Picture

: تأسیس ایده آل دوربین - صدور اولین گارانتی ایده آل

شرکت ایده آل دوربین با هدف ساماندهی خدمات در بخش فروش دوربین های دیجیتال تشکیل شد. این مرکز با پشتیبانی تعمیرگاه مرکزی دوربین ،‌ توانست در تاریخ 12 اسفندماه سال 1386فعالیت خود را با صدور گارانتی دوربین و لنز آغاز نمود.

1386
Picture

: اخذ گواهینامه های بین المللی

مدیریت عامل تعمیرگاه مرکزی دوربین (جناب آقای عمران قاسمی) جهت تحقق اهداف بعدی خود اقدام به اخذ جدیدترین گواهینامه های معتبر تعمیر دوربین از کشورهای مختلف نمود.

1385
Picture

: دریافت نمایندگی فوجی فیلم

دریافت نمایندگی فوجی فیلم

1376
Picture

: دریافت نمایندگی مانفروتو

دریافت نمایندگی مانفروتو

1375
Picture

: دریافت نمایندگی سیگما

دریافت نمایندگی سیگما

1375
Picture

: دریافت نمایندگی لایکا

دریافت نمایندگی لایکا

1375
Picture

: دریافت نمایندگی ریکو

دریافت نمایندگی ریگو

1375
Picture

: دریافت نمایندگی پنتاکس

دریافت لوح نمایندگی از کمپانی پنتاکس

1375
Picture

: دریافت نمایندگی نیکون

دریافت لوح نمایندگی از کمپانی نیکون

1374
Picture

: دریافت نمایندگی کانن

دریافت لوح نمایندگی از طرف کمپانی کانن

1374
Picture

: تأسیس تعمیرگاه مرکزی دوربین

تعمیرگاه مرکزی دوربین با هدف تعمیرات تخصصی انواع دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری و لنز تأسیس شد و با توجه به مدیریت موفق جناب آقای عمران قاسمی مدیریت عامل این مجموعه در مدت کوتاهی به بزرگترین تعمیرگاه تخصصی دوربین در خاورمیانه بدل گشت.

1373