سازمان خدماتی
​​​​​​​ایده آل دوربین / تعمیرگاه مرکزی دوربین 

بیرون نیامدن لنز دوربین
مشکل بیرون نیامدن لنز دوربین ؛ یکی از مشکلات رایج در دوربین های کامپکت و انواع دوربین های خانگی می باشد. این مشکل غالبا در اثر ایجاد ضربه به بدنه لنز یا دوربین کامپکت به وجود آمده و در اثر ضربه ساختار های داخلی و عدسی های مختلف لنز دچار آسیب و جابجایی می شوند .

همچنین آسیب دیدن موتور اتوفوکوس این لنز ها در اثر ضربه شدید نیز یکی از عواملی است که موجب اشکال در بیرون آمدن لنز دوربین های کامپکت می شود . برای تعمیر دوربین  و رفع مشکل بیرون آمدن لنز از بدنه دوربین کامپکت , حتما به مرکز تعمیر دوربین در تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین مراجعه نمایید.

باز نشدن لنز از روی بدنه دوربین DSLR

قفل شدن لنز بر روی بدنه دوربین های DSLR نیز یکی از مشکلاتی است که به سبب ضربه به قسمت های انتهایی و تحتانی لنز ها ایجاد می گردد . ضربه شدید موجب از بین رفتن عملکرد ضامن نگهدارنده لنز بر روی مانت و بدنه دوربین می شود .

آسیب دیدن مانت لنز ؛ امکان پیچیدن لنز بر روی بدنه دوربین را از بین می برد و در این شرایط جدا کردن لنز از بدنه دوربین امکان پذیر نبوده و یا به سختی قابل انجام است .

تعویض مانت لنز روی بدنه دوربین و یا تعویض محل اتصال لنز به بدنه دوربین ؛ به صورت اصولی راهکار حال این مشکل به شمار می آید اما درهر صورت ؛ تمامی فرایند های تعمیر لنز و بدنه دوربین ؛ باید انحصارا توسط تکنیسن های تعمیر دوربین و لنز در مرکز تعمیرات دوربین , صورت پذیرد .

باز نشدن لنز از روی بدنه دوربین های میرورلس

قفل شدن لنز روی بدنه دوربین های میرورلس ( در اثر ضربه ) یک اتفاق به مراتب خطرناک تر از مورد مشابه در دوربین های DSLR است زیرا در دوربین های بدون آینه بلافاصله بعد از لنز ؛ در درون بدنه دوربین به سنسور دسترسی خواهید داشت و هر گونه آسیب شدید لنز که منجر به بیرون زدن قطعاتی از لنز شود ؛ خطر آسیب کلی سنسور دوربین را به همراه دارد .

بنابراین اگر در دوربین میرورلس فول فریم خود دچار ضربه یا آسیب شدید و یا قفل شدن و عدم امکان باز شدن لنز از بدنه دوربین را مشاهده نمودید ؛ بدون هر گونه فوت وقت و در سریعترین زمان ممکن به مرکز تعمیر لنز و تعمیر دوربین خود مراجعه نمایید .

به این نکته توجه داشته باشید که باز نشدن لنز از روی بدنه دوربین های DSLR یک آسیب بسیار جدی است و در صورت عدم انجام تعمیرات اصولی ؛ بدنه دوربین یا لنز شما دچار آسیب های شدید تری خواهد شد . به عنوان مثال ترک برداشتن پوسته لنز در اثر ضربه و بعد از قفل شدن لنز روی بدنه دوربین ؛ به طور کامل موجب بر هم خوردن تمامی ساختار های داخلی لنز می شود و از این روی ؛ قفل شدن لنز و عدم باز شدن آن از بدنه دوربین را کاملا یک خطر جدی باید در نظر گرفت .
باز نشدن و بیرون نیامدن لنز دوربین های سوپر زوم

دوربین های سوپر زوم مثل Nikon P900 و Nikon P1000 با قدرت زوم بسیار بالا قادر به عکاسی از ماه  ؛ عکاسی از پرندگان و عکاسی از سوژه های بسیار دور هستند . لنز سنگین و البته پر قدرت ؛ اصلی ترین بخش این دوربین ها می باشد و البته اصلی ترین عنصر آسیب پذیر در این دوربین ها را نیز ؛ باید قسمت لنز آنها دانست . بیرون نیامدن لنز در دوربین های نیکون Nikon P900 , Nikon P1000 را حتما با کارشناسان ما در مرکز تعمیر دوربین و لنز در میان بگذارید . از انجام هر گونه دستکاری و یا تلاش برای باز کردن لنز این دوربین ها خودداری نمایید .

بخش تخصصی تعمیر لنز در سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده ال دوربین ؛ تمامی خدمات تعمیر برای تمامی برند های معتبر لنز و دوربین را با استفاده از دستگاه های تخصصی و پیشرفته انجام می دهد . همچنین چارت های دقیق تنظیم فوکوس ؛ نرم افزار های کالیبراسیون لنز و دوربین به همراه تجربه تعمیر هزاران لنز حرفه ای و غیر حرفه ای در طول سالیان متمادی ؛ این مرکز را به بزرگترین بخش تخصصی تعمیر لنز و تعمیر دوربین در منطقه مبدل نموده است .