سازمان خدماتی
​​​​​​​ایده آل دوربین / تعمیرگاه مرکزی دوربین 

​درباره سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / اید‌ه‌آل دوربین

کارت های مخصوص کاربران ویژه‌ی دوربین های حرفه ای (کارتهای VIP)
 کارت VIP یکی از خدمات ویژه  تعمیرگاه مرکزی دوربین و ایده آل دوربین ، برای دارندگان دوربینهای DSLR است به عبارت دیگر این کارت مخصوص تعمیرات دوربین کانن (Canon) و تعمیرات دوربین نیکون (Nikon)
و تعمیرات دوربین سونی (Sony) صاحبان دوربینهای DSLR  و لنزهای کانن و نیکون و سونی میتوانند این کارت را تنها با ثبت نام در سایت ایده آل دوربین ، به صورت رایگان به دست بیاورند.

دارندگان کارت VIP مشمول خدمات ویژه ای به صورت مادام العمر میگردند که این امر آنها را از دیگر صاحبان دوربینها متمایز میکند.
مهمترین این خدمات عبارتند از:

1)   ۳۰٪ تخفیف در خدمات
2)   انجام کلیه خدمات خارج از نوبت
3)   نظارت مستقیم مدیریت برنحوہ خدمات رسانی
4)   رفع پیکسل سوخته به دفعات مکرر و اعلام وضعیت شاتر
5)   جایگزینی دوربین / لنز به صورت امانی در طول مدت زمان تعمیر
همینک این مرکز سهم بسیار بزرگی از گارانتی های دوربین و لنز را در فروش دوربین در ایران داراست.

 تعمیرگاه مرکزی دوربین 

 ایده آل دوربین 

در سال 1373 تعميرگاه مرکزي دوربين با هدف تعمیرات تخصصی انواع دوربینهای عکاسی و فیلمبرداری و لنز تأسیس گردید و با مدیریت موفق جناب آقای قاسمی در مدت کوتاهی به بزرگترین تعمیرگاه تخصصی دوربین در خاورمیانه تبدیل شد .

اکنون  تعمیرگاه مرکزی دوربین  به عنوان نمایندگی رسمی تعمیر دوربین و خدمات پس از فروش کمپانی هایی  همچون کانن (Canon ) ؛  نیکون (Nikon ) ، فوجی فیلم ( FujiFilm ) ، سیگما ( Sigma) ، پنتاکس ( Pentax)  ، لایکا (Leica) ، ریکو (Ricoh) و مانفرتو (Manfretto) در اینران مشغول به فعالیت می باشد.

در حال حاضر این مرکز یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیر انواع دوربین و لنز عکاسی و فیلمبرداری در سراسر ایران و  محبوبترین مرکز تعمیرات دوربین در بین عکاسان حرفه ای است.​​​​​​​

تأسیس ایده آل دوربین
با هدف ساماندهي خدمات در بخش فروش دوربين هاي ديجيتال  ؛  ايده آل دوربين تشکيل شد و با پشتيباني تعميرگاه مرکزي دوربين ، در تاريخ دوازدهم اسفندماه سال 1386 فعاليت خود را آغاز نمود. این مرکز با صدور و توزیع گارانتی ، بیمه نامه و کارت VIP ، خدمات پس از فروش دوربین و لنز را از لحظه خرید دوربین تا همیشه (بدون تاریخ انقضا) به شرح و گوناگونی ذیل عهده گرفته است.​​​​​​​

گارانتی 36 ماهه کانن ، 24 ماهه نیکون و 18 ماهه سونی ایده آل
ارائه کارت هاي گارانتي براي دوربين هاي موجود در بازار با سرويس دهي بسيار مطلوب سبب شد اين مرکز به خوبي در بازار ايران جا باز کرده و به عنوان يک مرکز مجهز ، به روز و مکانيزه با خدمات سريع و مطلوب پذيرفته شود. دوره اعتبار کارت هاي گارانتي ايده آل در ابتدا يکساله بود ، که پس از مدت کوتاهي اين بازه تا بيست و چهار ماه افزايش يافت و با پیشرفت سطح خدمات ایده آل دوربین توانست برای تمامی دوربین‌ها و لنزهای کانن گارانتی 36 ماهه صادر و پشتیبانی نماید.​​​​​​​

بیمه نامه ایده‌آل دوربین
تعداد زیادی از  خرابي های دوربین  به علت ضربه خوردگي ، آب خوردگي ، نوسان برق ، شن زدگي ، حرارت شديد و ... به وجود می آیند  که متاسفانه اين موارد خارج از شروط گارانتي  می باشند. ازاین روی برای  بر طرف نمودن اين مشکلات  و در راستای ارائه  خدمات بهتر ، از سال 1387  ایده‌آل دوربین  با عقد قراردادي با بيمه کار آفرين ، اقدام به تهيه و توزيع بيمه نامه هايي براي دوربين هاي عکاسی موجود در بازار نمود. هر دوبین و لنز آسیب دیده که بیمه نامه ایده آل دوربین را در اختیار داشته باشد ،  علاوه بر تمامي موارد مندرج در گارانتي ، بیمه نامه آن  موارد خارج از گارانتي را نيز تحت حمایت خدمات بيمه خود قرار مي دهد. اين بيمه نامه ها نیز همانند گارانتی ایده آل دوربین، در راستاي رضايت هر چه بيشتر خريداران از آذرماه سال 1392 مدت زمان تحت پوشش خود را از 12 ماه به پانزده ماه افزایش داده و به علت دامنه وسیع پوشش این خدمات بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند .

​درباره سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / اید‌ه‌آل دوربین

نمایندگی دوربین سونی
نمایندگی دوربین نیکون
نمایندگی دوربین کانن

تعمیرکاران دوربین و لنز و تجهیزات عکاسی در تعمیرگاه ایده‌آل دوربین

آگاهی از شیوۀ کار دستگاه‌ ها، به متخصصان این حوزه کمک می‌کند تا در صورت افت یا توقف عملکرد هر یک از دستگاه ‌ها، پس از بررسی‌ های تخصصی، بلافاصله علت را شناسایی کرده و نسبت به برطرف ‌سازی آن اقدام نمایند.
نمایندگی تعمیر دوربین عکاسی در ایران ؛ ارائه دهنده خدماتی است که کاربران محصولات عکاسی و تصویربرداری  به آن ها نیاز  دارند. این مجموعه تمام تلاش خود را در جهت کسب رضایتمندی مشترکان به کار بسته و همواره از آن‌ها در این خصوص نظر سنجی می‌کند.
​​​​​​​از همین روست که مدیریت مرکز تعمیرات دوربین های کانن ؛ نیکون و سونی در مجموعه تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین ؛ جدیدترین تجهیزات موجود در  این حوزه را در اختیار کارشناسان خود قرار داده و خواستار بالاترین کیفیت از کارشناسان حوزه تعمیرات دوربین و لنز های عکاسی  است.​​​​​​​
کارشناسان حاضر در نمایندگی تعمیر دوربین ؛  دانشِ تخصصی تعمیرات را با حضور در دوره‌ های حرفه ‌ای تعمیر و اخذ گواهینامه‌ های بین‌المللی کسب نموده‌اند، از این ‌رو به جرأت می ‌توان گفت نمایندگی تعمیر دوربین عکاسی در تعمیرگاه مرکزی دوربین و ایده آل دوربین  از معدود مجموعه‌ های متخصص در حیطه فعالیت خویش است که قادر به ارائه بالاترین سطح کیفی در زمینه تعمیرات دوربین می باشد .​​​​​​​

گزینش کادر فنی بخش تعمیرات دوربین  پس از آنالیزها و آزمون‌های متعدد صورت گرفته و متخصصان این حوزه پس از طی دوره‌های علمی و عملی به همکاری فراخوانده شدند زیرا نخستین گام در حوزه تعمیر دوربین آشنایی با تولیدات متنوع برند های معتبر تولید دوربین ، مدل‌ها‌ی مختلف و ویژگی‌های خاص هرکدام از آن ‌هاست. از طرفی ، این مجموعه، تجهیزات و امکانات پیشرفته‌ای را در اختیار مهندسان نمایندگی تعمیر دوربین در ایران  قرار داده است که این امر نقطه‌ی قوت آن در بین تمامی تعمیرگاه‌های تعمیردوربین و لنز می‌باشد.
همانطور که از گواهی‌نامه‌های ذیل (که در پذیرش سازمان خدماتی ایده آل دوربین و تعمیرگاه دوربین آقای قاسمی نمایش داده شده است) تعمیرکاران این تعمیرگاه دوربین  ​​​​​​​به دلیل حضور در کنفرانس های سخت‌ افزاری و نرم افزاری ؛ کارشناسان مرکز تعمیرات دوربین با جدیدترین و مدرن ترین روش های موجود در  این حوزه آشنا بوده و تمامی آن‌ها را در فرآیند تعمیرات دوربین های عکاسی در ایران به کار می‌گیرند.
 تعمیرکاران شاغل در مرکز تعمیر دوربین مستقر در این سازمان ، علاوه بر آشنایی با تمامی قطعات دستگاه ‌های گوناگون عکاسی و فیلمبرداری ، می‌ بایست با کارکردِ هر کدام از آن ‌ها نیز آشنا باشند.​​​​​​​

بخش‌های مختلف تعمیرگاه مرکزی دوربین

بخش تعمیر دوربین و لنز کانن Canon
بخش تعمیر دوربین و لنز کانن در تعمیرگاه مرکزی دوربین یکی از قدیمی ترین بخش های تعمیرات دوربین در این مجموعه است .

این بخش با بهره گیری از دانش فنی و برترین امکانات به دست آمده از کمپانی کانن  , تمامی دوربین های کانن در تمامی رده ها را مورد تعمیر قرار می دهد  .

تعمیر دوربین DSLR کانن ؛ تعمیر دوربین میرورلس کانن ؛ تعمیر دوربین کامپکت کانن ؛ تعمیر لنز کانن Canon ؛ تعمیر پرینتر کانن ؛ از جمله خدماتی هستند که در این بخش ارایه می شوند.

ما قدیمی ترین و مدرنترین تعمیرگاه دوربین کانن Canon در سراسر خاورمیانه را در اختیار داریم و برترین نرم افزار های ادجاست و تنظیمات دوربین و لنز کانن را در این بخش گرد هم آورده ایم .


بخش تعمیر دوربین و لنز نیکون Nikon

بزرگترین مرکز تعمیر دوربین نیکون نیز در تعمیرگاه مرکزی دوربین قرار دارد. سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین ؛ یکی از بزرگترین مراکز خدمات و تعمیر دوربین و لنز نیکون در ایران را افتتاح نموده است .

این مرکز با برخورداری از تعداد زیادی از عوامل فروش و مراکز ارایه خدمات سرویس و تعمیر دوربین نیکون ؛ موجب شده است تا تمام فرایند های مورد نیاز برای تعمیر دوربین نیکون در ایران ؛ در دسترس قرار داشته باشند.

پیش از این و قبل از ورود نرم افزار ها و امکانات سخت افزاری تعمیرات دوربین نیکون ؛ بسیاری از دوربین های تعمیری به کشور های همسایه ارسال می شدند اما  اکنون تعمیرگاه مرکزی دوربین ؛ برترین مرکز ارایه دهنده خدمات تعمیر و سرویس دوربین نیکون در ایران است .

با افتخار نمایندگی تعمیر دوربین نیکون در ایران را در اختیار داریم و تمام سرویس های سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای تعمیر دوربین و لنز نیکون را ارایه می دهیم .  

بخش تعمیر دوربین و لنز سونی Sony
کمپانی سونی یکی از برترین و بزرگترین شرکت های تجهیزات الکترونیکی در جهان , طیف گسترده ای از انواع دوربین های عکاسی و فیلمبرداری در گروه های حرفه ای و حانگی را تولید  می کند و بسیاری از این محصولات در ایران مورد استقبال واقع شده اند .

سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین یکی از اصلی ترین مراکز ارایه خدمات فروش , سرویس های پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز سونی درایران است .

این مرکز به آخرین دانش و فناوری مورد نیاز برای تعمیر دوربین سونی مسلح است و ما اکنون خدمات تعمیر دوربین میرورلس سونی ؛ تعمیر دوربین هندی کم سونی ؛ تعمیر دوربین فیلمبرداری سونی را ارایه می دهیم .

بخش تعمیر دوربین سونی در این مرکز ؛ یک بخش کاملا پیشرفته و مطابق با فناوری های روز جهان است که از سوی کمپانی سونی ارایه می شود .  

نمایندگی تعمیر دوربین و لنز عکاسی در ایران و ​​​​​​​توانایی های این مرکز


نمایندگی تعمیر دوربین در ایران به جهت توانایی‌هایی که دارد موفق به کسب سه ایزوی 9001 - 10002 و 10004 در ایران شده است. این توانایی‌ها را می‌توان در موارد ذیل به صورت خلاصه بیان کرد:

تعمیر دوربین عکاسی اصلی‌ترین رکن پایه‌ریزی سازمان خدماتی ایده‌آل دوربین / تعمیرگاه مرکزی دوربین است. لذا این سازمان در این بخش اقدام به گردآوری بزرگترین مجموعه‌ی تعمیرگاهی با مجرب‌ترین تعمیرکاران دوربین و به روزترین تجهیزات اجاست می‌باشد.​​​​​​​
​​​استفاده از دستگاه‌های اجاست (تنظیمات) و رفع پیکسل سوخته: دستگاه‌های اجاست که برای تنظیمات تخصصی دوربین‌هاست از طرف کمپانی‌ها فقط در اختیار نمایندگی‌‌ تعمیر دوربین در ایران (ایده‌آْل‌ دوربین / تعمیرگاه مرکزی دوربین) قرار گرفته است. لذا عکاسان با خیال راحت می‌توانند برای تنظیمات دوربین و رفع پیکسل سوخته آن (البته بجز لیزر خوردگی) به این مرکز مراجعه نمایند.
تنظیم کردن دوربین و لنز بعد از تعمیر آن‌ها در اکثر مواقع بسیار حائز اهمیت است اما متأسفانه این مهم در دیگر مراکز تعمیری ، به دلیل نبود دستگاه‌های ادجاست دوربین و لنز، محصول تعمیری بعد از تعمیرات هیچگاه به کیفیت پیش از تعمیر خود نمی‌رسد، اما در تعمیرگاه مرکزی دوربین ، تمامی این دستگاه‌ها موجود بوده و هر سال به روز رسانی می‌شوند

تعمیر دوربین و لنز  و هزینه کردن در این خصوص تا چه حدی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه آن است؟
مدتی است که به دلیل شرایط موجود، با افزایش قیمت‌ها مواجه هستیم و همین امر، موجب شده است که گرایش به تعمیر دوربین بسیار بیشتر از قبل گردد.اما پاسخ این سوال که تعمیر یک دوربین آسیب دیده تا چه حد مقرون به صرفه است ، نیاز به مشاوره‌‌ی متخصصان فنی ما دارد.گاهی اوقات تعمیر دوربین به لحاظ نوع آسیبی که دیده است خسارت زیاد و همه جانبه‌ای را به صاحب دوربین تحمیل می‌کند که در این صورت ، بهتر است که وی ، بجای تعمیر دوربین و لنز خود، آن‌ها را به صورت کالای خارج از رده ، بفروشد و با کمک سازمان خدماتی ایده‌آل دوربین / تعمیرگاه مرکزی دوربین یک دوربین جدید بخرند، اما گاهی نیز خسارت وارد شده چندان چشمگیر نیست و با تعویض یا تعمیر یک یا دو قطعه بتوان به راحتی دوربین و لنز را به نحو مطلوبی،  دوباره به چرخه‌ی عکاسی بازگرداند.

     - نمایندگی تعمیر دوربین کانن ، تعمیرات دوربین کانن را معمولاً در پایان 72 ساعت تحویل مشتری داده است.
     - نمایندگی تعمیر دوربین نیکون نیز، تعمیرات دوربین این برند را معمولا بین دو روز و نیم تا سه روز کاری تحویل می‌دهد.
     - طرح دریافت و تحویل دوربین به صورت رایگان در محل
     - سرویس دوربین در این مرکز رایگان است
     - تعمیر انواع فلاش‌ها و نورهای عکاسی ، انواع سه ‌پایه‌ها گیمبال ، اسمو و ...
     - بازیابی تصاویر حذف شده از کارت حافظه‌ی دوربین

     - تعمیر دوربین و لنز با آمار روزی چندصد دستگاه،‌ از قابلیت‌های مهم ایده‌‌آل دوربین است.
     - برخی از تعمیرکاران ما در زمینه تعمیر دوربین و لنز تجربه‌ی 25 ساله دارند.
     - تعمیر دوربین در این مرکز از همه مراکز سریعتر و تخصصی‌تر انجام می‌گیرد.
     - به دلیل وجود حکم نمایندگی،  کمپانی‌ها قطعات اصلی را در ایران فقط به این مرکز ارسال می‌نمایند.
     - مارک و نوع مدل دوربین و لنز عکاسی یا دوربین فیلمبرداری شما برای ما تفاوتی ندارد، مرکز نمایندگی تعمیر دوربین ایده آل ، تعمیرمحصول و تأمین قطعاتِ همه‌ی آنها را ساپورت می‌کند

تعمیر دوربین و لنز با آمار روزی چندصد دستگاه،‌ از قابلیت‌های مهم ایده‌‌آل دوربین است.
     - برخی از تعمیرکاران ما در زمینه تعمیر دوربین و لنز تجربه‌ی 25 ساله دارند.
     - تعمیر دوربین در این مرکز از همه مراکز سریعتر و تخصصی‌تر است.
     - به دلیل وجود حکم نمایندگی،  کمپانی‌ها قطعات اصلی را در ایران فقط به این مرکز ارسال می‌نمایند.
     - مارک و نوع مدل دوربین و لنز عکاسی یا دوربین فیلمبرداری شما برای ما تفاوتی ندارد، مرکز نمایندگی تعمیر 
​​​​​​​       دوربین ایده آل ، تعمیرمحصول و تأمین قطعاتِ همه‌ی آنها را ساپورت می‌کند​​​​​​​

سخن آخر  در تعمیرگاه دوربین و لنز :
یک تعهد کتبی درخصوص سلامت عملکرد قطعه‌  تعمیر شده / تعویض شده  ،‌که از طرف شرکت ایده آل دوربین به صاحب دوربین ارائه می‌گرددبه عنوان آخرین سخن و اتمام حجت در کیفیت تعمیرات می‌باشد.این تعهد کتبی خود مبین قدرت این شرکت در بخش تعمیر دوربین و لنز می‌باشد.​​​​​​​