سازمان خدماتی
​​​​​​​ایده آل دوربین / تعمیرگاه مرکزی دوربین 

​هزینه تعمیر دوربین

هزینه تعمیر دوربین در نمایندگی تعمیر دوربین به مدیریت عمران قاسمی – تلفن تماس با نمایندگی تعمیر دوربین 62999596 از سراسر ایران

هزینه تعمیر دوربین و همچنین هزینه لازم برای تعمیر انواع لنز عکاسی یکی از عواملی است که موجب می‌شود تا بسیاری از افراد نسبت به تعمیر دوربین یا لنز خود مردد شده و یا تصمیم گیری در این رابطه را به دشواری انجام دهند. در رابطه با هزینه تعمیر دوربین و لنز در این نمایندگی و عوامل تاثیر گذار بر هزینه‌های تعمیر دوربین و لنز؛ نکاتی را مورد اشاره قرار می‌دهیم.

برآورد هزینه تعمیر دوربین به عوامل مختلفی بستگی دارد و کارشناسان و تکنسین‌های حاضر در تعمیرگاه مرکزی دوربین همواره این شرایط و عوامل را مد نظر قرار می‌دهند.​​​​​​​

میزان خرابی دوربین

میزان خرابی دوربین یکی از اصلی‌ترین عوامل در تعیین هزینه تعمیرات دوربین است. گاهی اوقات خرابی دوربین به سبب یک عامل ساده و پیش پا افتاده می‌باشد و در این شرایط مسلما هزینه‌ای برای تعمیرات آن در نظر گرفته نشده و یا اینکه برآورد هزینه تعمیر بسیار ناچیزی در نظر گرفته می‌شود.
به عنوان مثال؛ بسیاری از موارد را شاهد بوده‌ایم که خرابی و عدم عملکرد صحیح دوربین Canon به علت به هم خوردن تنظیمات داخلی دوربین بوده است یا اینکه کاربر پس از انجام تنظیمات؛ قادر به بازگرداندن دوربین به وضعیت اولیه خود نمی‌باشد. همچنین در درون منوها و تنظیمات دوربین؛ گزینه‌هایی وجود دارند که در صورت عدم غیر فعال سازی و یا عدم بازگشت به حالت اولیه؛ موجب به هم خوردن عملکرد سایر بخش‌های آن می‌شود. به مثال زیر توجه نمایید.
گزینه Picture Style یکی از منوهای موجود در تنظیمات عکاسی دوربین کانن است. این گزینه به صورت پیش فرض در حالت Auto قرار دارد؛ اما اگر کاربر دوربین هر یک از سایر گزینه‌های موجود در منوهای داخلی این بخش را انتخاب نماید؛ دوربین بعد از این به طور دائم از تنظیمات انتخاب شده استفاده می‌کند و اگر در این منو از گزینه Monochrome استفاده نمایید دوربین شما به طور دائمی عکس‌ها را به صورت سیاه و سفید ثبت می‌کند.
در تعمیرگاه مرکزی دوربین همواره مواردی را شاهد بوده‌ایم که کاربران به علت سیاه و سفید شدن تمامی تصاویر دوربین؛ اعلام خرابی نموده‌اند. این مسئله پس از بررسی از سوی کارشناسان به عنوان دستکاری تنظیمات داخلی دوربین ارزیابی شده و به صورت رایگان دوربین به وضعیت اولیه بازگردانده می‌شود.
اما شرایط و عوامل دیگری نیز وجود دارند که هزینه تعمیر دوربین را افزایش می‌دهند و این شرایط به طور معمول موجب بروز خسارت‌هایی از کم تا بسیار زیادی می‌شوند. تعدادی از این عوامل به شرح زیر هستند:

آبخوردگی دوربین
آبخوردگی دورین و یا فرو افتادن دوربین در آب یکی از شرایطی است که موجب بروز هزینه‌های بسیار زیادی در تعمیرات دوربین می‌شود. دوربین فرو افتاده در آب معمولا در قسمت‌های زیادی دچار خرابی می‌شود  بوردهای الکترونیکی داخلی دوربین در برابر نفوذ رطوبت بسیار آسیب پذیر هستند و یکی از اولین قسمت‌هایی می‌باشند که در اثر آبخوردگی از بین می‌روند. تعمیر بورد آسیب دیده در اثر فرو افتادن دوربین در آب به طور معمول امکان پذیر نیست و تعویض بورد اصلی دوربین یکی از شرایطی است که هزینه‌های بسیار زیادی را موجب می‌شود.
همچنین در صورت بروز آسیب در قسمت‌هایی مثل سنسور و شاتر دوربین نیز؛ هزینه تعمیر بسیار بیشتری را برای تعمیرات دوربین خود باید در نظر بگیرید.
نکته مهم در صورت فرو افتادن دوربین در آب؛ تمامی نکات ایمنی و دستورالعمل‌های ایمنی مربوط به نگهداری دوربین و لنز خود را رعایت نمایید. بدون هرگونه مداخله در تعمیر دوربین، در سریع‌ترین زمانن مکن با مرکز تعمیر دوربین به شماره تلفن 62999596 تماس حاصل نمایید.
ضربه خوردن دوربین و لنز   
بروز ضربه‌های سخت به بدنه دوربین و لنز ؛ گاهی موجب بروز خسارت‌های بسیار شدیدی می‌شود. دوربین‌ها ولنزها از جمله ابزارهای طراحی و مهندسی شده بسیار دقیق هستند و هرگونه ضربه به قسمت‌های خارجی آن‌ها موجب از دستن رفتن تنظیمات دقیق و طراحی شده این وسایل خواهند شد. حتی اگر هیچ گونه آسیب خارجی در اثر ضربه به دوربین و لنز خود مشاهده نمی‌کنید، همواره این احتمال را مطرح نمایید که تنظیمات کالیبراسیون دوربین و به خصوص لنز شما بر هم خورده است. در این شرایط از دست رفتن تنظیمات و کالیبراسیون دوربین به طور معمول با هزینه‌های بسیار پایینی قابل تعمیر و تنظیم مجدد هستند.
اما گاهی ضربه خوردن دوربین و لنز موجب شکسته شدن بخش‌هایی از آن‌ها می‌شود. شکسته شدن تاپ کاور دوربین در اثر ضربه، شکسته شدن عدسی اصلی لنز در اثر ضربه؛ شکسته شدن دایل مود دوربین؛ شکسته شدن قسمت آینه و میرورباکس؛ شکسته شدن دایل‌های کنترل تنظیمات دوربین؛ شکسته شدن مانت لنز و... از جمله شرایطی هستند که موجب بروز هزینه‌های سنگینی در تعمیر دوربین و لنز خواهند شد.
برای اطلاع از هزینه تعمیر دوربین یا لنز شکسته شده و ضربه خورده؛ در اولین فرصت با تعمیرگاه مرکزی دوربین با شماره تلفن
62999596 تماس بگیرید.
تعمیر شاتر دوربین  
شاتر دوربین یکی از قسمت‌های مصرفی دوربین به شمار می‌آید و به مرور زمان؛ هزینه‌هایی را برای تعمیر یا تعویض شاتر دوربین باید در نظر گرفت. به طور معمول ؛ کمپانی‌های تولید کننده دوربین؛ یک طول عمر مشخص را برای عملکرد شاتر در نظر می‌گیرند و در نمایندگی تعمیر دوربین بااستفاده از نرم افزارهای مخصوص تعیین میزان کارکرد شاتر دوربین؛ طول عمر و مقدار کارکرد شاتر دوربین را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
در هر شرایطی که عملکرد شاتر دوربین دچار اختلال می‌شود و یا هنگ کردن شاتر یا سیاه شدن مقداری از عکس‌ها به صورت مداوم اتفاق می‌افتد؛ باید نسبت به تعویض قطعه شاتر دوربین اقدام نمود. بعد از تعویض شاتر ؛ عملکرد آن مجددا صفر شده و مقدار کارکرد مجاز برای قطعه تعویض شده از نو آغاز می‌شود.
برای اطلاع از هزینه تعویض شاتر دوربین ؛ حتما لازم است تا به صورت حضوری به نشانی دفتر نمایندگی تعمیر دوربین در تهران مراجعه نمایید.
همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق شماره تلفن 62999596 نیز می‌توان افدام نمود.

هزینه تعمیر سنسور دوربین  
سنسور دوربین قلب دوربین و یکی از بخش‌هایی است که تعمیر یا تعویض آن هزینه نسبتا بالایی دارد. تعمیر یا تعویض سنسور دوربین بنا به علل مختلفی ضروری می‌شود و از جمله آن لیزرخوردگی سنسور است. برخورد پرتوهای نور لیزر موجب از بین رفتن دایمی پیکسل‌های موجود بر روی سطح سنسور می‌شوند. سنسور لیزر خورده در دوربین قابل تعمیر نیست و حتما نسبت به تعویض آن باید اقدام نمود.
تعویض سنسور قدیمی با قطعه اصلی و اورجینال شرکت هزینه نسبتا بالایی دارد و برای اطلاع از هزینه دقیق تعویض سنسور دوربین؛ حتما باید به همراه دوربین به دفتر مرکزی نمایندگی تعمیر دوربین در تهران مراجعه نمایید.