سازمان خدماتی
​​​​​​​ایده آل دوربین / تعمیرگاه مرکزی دوربین 

​هزینه تعویض شاتر دوربین

تعیین هزینه تعویض شاتر دوربین ( کانن ؛ نیکون ؛ سونی ) در تعمیرگاه مرکزی دوربین به مدیریت عمران قاسمی صورت می پذیرد . برای آگاهی از جدید ترین قیمت ها و دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه تعویض شاتر دوربین عکاسی ؛ با شماره تلفن 62999596 - 021 تماس حاصل نموده و یا به نشانی تعمیرگاه مرکزی دوربین واقع  در تهران ؛ خیابان جمهوری , خیابان رازی , کوچه یاسمن , پلاک 1 ؛ مراجعه نمایید .

شاتر دوربین عکاسی ؛ یکی از بخش های مهم و حیاتی آن به شمار می آید که کارکرد و میزان عملکرد آن تاثیر بسیار مستقیمی برای طول عمر کلی دوربین وارد می آورد. در دوربین های عکاسی DSLR ؛ شاتر یک قطعه مکانیکی متشکل از دو پرده شبه فلزی است که در مقابل سنسور قرار داشته و سرعت باز یا بسته شدن آن زمان ورود نور بر سنسور دوربین را تعیین می نماید .

به طور کلی چنین بیان می شود که پرده شاتر با سرعتی مشخص شده و در واحدی از زمان باز و بسته می شود تا مدت زمان نوردهی به سنسور دوربین ، از سوی کاربر و در طول زمان عکاسی قابل تعیین باشد .

​شاتر چیست و چه کاربردی دارد ؟

شاتر ؛ یکی از اضلاع مثلث نوردهی به دوربین است و در کنار دو ضعلف ایزو و دیافراگم در مجموع مثلث نوردهی به دوربین را تشکیل می دهند.در حالیکه دیافراگم در درون لنز حجم ورود نور به دوربین را کنترل می کند و ایزو مقدار نور مورد نیاز برای تشکیل یک عکس را تشکیل می دهد ؛سرعت شاتر ؛ بیانگر زمان نوردهی به دوربین و سنسور را تعیین می کند .ایجاد یک توازن دقیق و قوی میان اضلاع مثلث نوردهی تمام آنچیزی است که یک عکاس برای گرفتن یک عکس ؛ در مرحله اول باید مورد تنظیم قرار دهد .ساده ترین راه برای کنترل سرعت شاتر ؛ قرار دادن دایل مود دوربین در حالت اولویت شاتر است .این حالت در دوربین های کانن با مود TV و در دوربین های نیکون با مود S در دایل مود دوربین در دسترس می باشد .
 
اعداد مختلفی برای نشان دادن سرعت شاتر دوربین استفاده می شوند.دوربینهای مدرن امروزی ؛ از عملکرد های پیشرفته تری برای تنظیمات سرعت شاتر نیز برخوردار می باشند به نحوی که در ترکیب با سایر گزینه هاو عملکرد های موجود در دوربین ؛ برخی از عملکرد  های سرعت شاتر دوربین را نیز می توان تعیین نمود. به عنوان مثال در طول زمان های استفاده از ایزو خودکار ( Auto ISO) برای کنترل مقدار نوردهی و به منظور جلوگیری از بروز لرزش دست و تار شدن تصویر ؛ حداقل و حداکثر سرعت شاتر در حالت استفاده از ایزو خودکار را می توان تعیین نمود .

همچنین در زمان های استفاده از تکنیک هایی همچون نوردهی چندگانه ؛ عکسبرداری یا فیلمبرداری تایم لپس ؛ در طول زمان های استفاده از تکنیک نوردهی طولانی در عکاسی ؛ عملکرد های شاتر دوربین , به صورت مستقیم قابل تعیین و تنظیم می باشد.

در زمان استفاده از فلاش داخلی یا فلاش های اکسترنال ( استروب یا اسپیدلایت ) نیزعملکرد های شاتر دوربین ؛ از تاثیرات فوق العاده زیادی در به دست آوردن نتایج مطلوب برخوردار می باشند . تکنیک هایی همچون سینک سرعت شاتر بالا یا ( HSS) از جمله روش هایی می باشند که در زمان استفاده از تجهیزات نورپردازی امکان دستیابی به سرعت شاتر بسیار بالا و همگام سازی آن با سرعت نور فلاش را امکان پذیر می نماید .

​ محاسبه کارکرد شاتر دوربین

برای تعیین هزینه تعویض شاتر و اینکه آیا شاتر دوربین نیاز به تعویض دارد یا خیر ؛ یکی از مهمترین معیار  ها ؛ تعیین میزان کارکرد شاتر دوربین است.  در حال حاضر تعداد زیادی از نرم افزار ها و سایتها وجود دارند که به صورت تقریبی میزان کارکرد شاتر دوربین را مشخص می نمایند. نکته قابل توجه آن است که این سایت ها و نرم افزار های گوناگون ؛ تعداد کارکرد شاتر را بر اساس اطلاعات موجود در اگزیف تصویر ارایه می دهند و هرگز یک عدد دقیق و جامع را با استفاده از آنها نمی توان به دست آورد .

بنابراین ؛ در مرکز تعمیر دوربین؛ و نمایندگی مجاز تعمیر دوربین ؛ سرویس تعیین تعداد شات دوربین , که یکی از خدمات رایگان مربوط به سرویس های دوره ای دوربین است را راه اندازی نموده ایم . با استفاده از این سرویس ؛ میزان کارکرد و عملکرد شاتر دوربین شما را به صورت دقیق تعیین نموده و زمان احتمالی مورد نیاز برای تعویض شاتر دوربین را تعیین می نماییم .

​تعیین هزینه تعویض شاتر دوربین

مجددا به این نکته اشاره می شود که تعیین هزینه تعویض شاتر دوربین یک امر از پیش تعیین شده و دارای برچسب قیمت نیست و در هر زمان برای اطلاع از هزینه تعویض شاتر یک دوربین ؛ باید با بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین تماس حاصل نمایید .

تعیین هزینه تعویض شاتر یک دوربین به عوامل مختلفی بستگی دارد و از آنجا که قطعه شاتر به صورت کامل و مستقیم از کمپانی تولید کننده آن خریداری می شود , بنابراین ؛ قیمت روز ارزهای خارجی ؛ در تعیین هزینه تعویض شاتر یک دوربین ؛ نقش مستقیمی را بازی می کند .

همچنین با توجه به مدل دوربین و آخرین سال تولید آن ؛ ممکن است قطعه شاتر مورد نیاز برای تعویض ؛ در انبار موجود نباشد و تعویض شاتر دوربین در این شرایط نیازمند کمی زمان برای دریافت قطعه از سوی کمپانی تولید کننده می باشد. بنابراین برای اطلاع از هزینه و زمان مورد نیاز برای تعویض شاتر یک دوربین , حتما با شماره تلفن بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین , تماس حاصل نمایید.