سازمان خدماتی
​​​​​​​ایده آل دوربین / تعمیرگاه مرکزی دوربین 

سامسونگ ، دوربین گوشی با دیافراگم قابل تغییر طراحی می کند !

به تازگی کمپانی سامسونگ امتیاز طرحی را به ثبت رسانده است بر اساس آن قادر خواهد بود تا گوشی های هوشمند با دوربین و دیافراگم قابل تغییر را طراحی نماید . در درون این دوربین اجزای مکانیکی استفاده شده و بخش های داخلی آن در یک آرایه T شکل به گونه ای قرار می گیرند که یک موتور متحرک آنها را به سمت پایین حرکت داده و تغییر تنظیمات دیافراگم را امکان پذیر نماید .

بر اساس طراحی های منتشر شده ، کمپانی سامسونگ در تلاش برای طراحی سیستمی می باشد که در آن یک لنز وایل انگل در مرکز T قرار داده شده و و یک لنز اولتراواید و یک لنز تله فتو در دو سمت چپ راست آن قرار میگیرند . این دوربینها به صورت پیش فرض در کنار یکدیگر قرار دارند اما با توجه به تمایل کاربر در زمان عکاسی لنز مرکزی را می توان به سمت پایین حرکت داده و سپس دو لنز دیگر را به سمت پایین حرکت داد تا یک مثلث شکل بگیرد .

تعمیر دوربین و لنز

از آنجا که فاصله بین این لنز ها قابل تغییر دادن می باشد ، حالت دیافراگم آنها نیز قابل تغییر خواهد بود و زمانی که دوربین ها به صورت یک سه ضلعی قرار میگیرند دیافراگم آنها در کوچکترین حالت قرار داشته و زمانی که دوربین ها به صورت خطی در کنار هم می باشند از بازترین حالت دیافراگم آنها می توان استفاده نمود.

به صورت تئوری ، این شکل از طراحی به عکاس اجازه خواهد داد تا دیافراگم لنز خود را بر اساس صحنه مورد عکاسی تنظیم نماید. برنامه عکاسی قابل نصب در این تلفن هوشمند به شما اجازه می دهد تا موتور لنز ها را به حرکت در آوریدو حالت دیافراگم لنز ها را در زمان واقعی تنظیم نموده و تاثیر آن بر پس زمینه تصویر و سوژه های خود مشاهده نمایید .

نمایندگی تعمیر دوربین و لنز

استفاده از دیافراگم متغیر در دوربین تلفن های هوشمند بسیار کمیاب است اما بی سابقه نیست . بر اساس گزارش  های موجود ، کمپانی سامسونگ پیش از این نیز در طراحی گوشی های Galaxy S9 و Galaxy S10 از این طراحی استفاده نموده است اما این دو دستگاه تنها در حالت لنز واید انگل قادر به تغییر وتنظیم دیافراگم خود بوده اند و در طراحی جدید به شما اجازه خواهد داد تا هر سه دوربین موجود بر روی تلفن هوشمند خود را کنترل نمایید .

یکی از مشکلاتی که احتمالا در اجرای طرح هایی از این دست به وجود خواهد آمد آن است که دوام و میزان کارآمدی این فناوری هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است . از آنجا که تعدادی از بخش های مکانیکی در کنترل این لنز ها مورد استفاده قرار میگیرند بنابراین به وجود آمدن اشکال در حرکت یک بخش ، موجب اختلال در عملکرد کل سیستم دوربین خواهد شد . بنابراین دوام و کیفیت عملکرد موتورهای مورد استفاده در این سیستم ، اهمیت فوق العاده زیادی خواهد داشت .

اما در هر صورت این طراحی ، یکی از صدها تلاش کمپانی های سازنده تلفن هوشمند برای تولید دوربین های پرقدرت تر می باشد و در صورت موفقیت سامسونگ در اجرای این طرح ، رقیب بسیار جدی برای تعداد زیادی از دوربین های عکاسی نیمه حرفه ای  شرکت هایی همچون کانن و نیکون ، وارد بازار تلفن های هوشمند خواهد شد .

منبع : LetsGoDigital

 

ترجمه و تنظیم : ایده آل دوربین - نمایندگی تعمیر دوربین و لنز در ایران

۵
از ۵
۲۲ مشارکت کننده
درخواست تعمیر دوربین در محل