​نشانی ما :
تهران ، خیابان جمهوری ، بعد از سه راه جمهوری ، روبروی شیخ هادی ، خیابان رازی ، کوچه یاسمن ، پلاک1
( ساختمان ایده آل دوربین )

​تعمیر دوربین کانن

تعمیر دوربین کانن در نمایندگی تعمیر دوربین به مدیریت عمران قاسمی – تلفن تماس مستقیم از سراسر کشور 1438 ( بدون کد ) تهران  خیابان جمهوری  خیابان رازی  کوچه یاسمن پلاک 1

تعمیر دوربین کانن را همیشه به تعمیرکار اختصاصی آن بسپارید.


شاید این جمله را بارهای بار شنیده باشید ولی دلیل این همه تأکید چیست؟ دلیل این همه تأکید تجربه‌ی تلخی است که صاحبان دوربین کانن، دوربین خود را برای تعمیر ، به یک تعمیرگاه‌ غیر مجاز دوربین برده‌اند و نتیجه نیز کاملاَ مشخص است ، نه تنها دوربین کانن مذکور تعمیر نشده که ایرادات بسیاری نیز به آن افزوده خواهد شد.

مصداق چنین موردی را شما به راحتی در ساختمان‌های تجاری بزرگ مانند ساختمان آلومینیوم می‌بینید ، گروهی سودجو جهت کسب درآمدی آسان و بی‌دردسر ، صاحبان دوربین عکاسی را به دردسر می‌اندازند. آنها با معرفی تعمیرگاه‌های غیر مجاز به عنوان نمایندگی اصلی تعمیر دوربین کانن اقدام به سودجویی کرده و با کسب حق‌العمل از تعمیر دوربین مذکور ، مبالغ هنگفتی را به جیب می‌زنند.

نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران و تعمیرگاه رسمی و اصلی این برند کجاست ؟

نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران به دلیل فروش بسیار زیاد این برند، یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین آیتم‌هایی است که یک عکاس باید از آن مطلع باشد. چرا که عدم آگاهی در این زمینه همانا اسیر شدن در بند دلالان و سودجویان خواهد بود، نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران ، متعلق به شرکت ایده آل دوربین است و تعمیرگاه رسمی و اصلی این برند نیز تعمیرگاه مرکزی دوربین می‌باشد که این دو مجموعه به عنوان لازم و ملزوم هم عمل کرده و یکی خدمات دیگری را تکمیل می‌کند.
تعمیر دوربین کانن به واسطه‌ی تکنولوژی مدرن ،‌ سیال و در حال پیشرفتی که این کمپانی دارد، کار هر تعمیرکار مبتدی نیست ، تعمیر دوربین های این برند نیاز به تخصص ، تجربه و آگاهی از تکنولوژی روز دارد البته این امر تنها نیمی از راه تعمیرات است و نیم دیگر نیز نیاز به ابزارهای جدید تعمیر و دستگاه‌های مدرن جهت تنظیمات پس از تعمیر دوربین دارد.
 
برای مثال همانطور که میدانید ، دوربین های کانن در چند گروه بزرگ تولید می‌شود:

دوربین‌های DSLR کانن ، دوربین‌های بدون آینه کانن ، دوربین‌های ببین و بگیر کانن و دوربین‌های چاپ فوری کانن
که هر کدام از این گروه‌ها خود به خانواده‌های و مدل‌های مختلفی تقسیم می‌گردد. با توجه به گستردگی چنین محصولاتی ، قاعدتاً یک تعمیرکار دوربین مبتدی قادر به تعمیر تمامی دوربین‌ های کانن نخواهد بود و حتی اگر به فرض محال یک مورد را به خوبی تعمیر کند هیچ تضمینی نیست که به تمامی مدل‌های دیگر نیز اشراف داشته باشد.
اما تعمیر دوربین کانن در تعمیرگاه مرکزی دوربین این مشکل را از چند طریق برطرف کرده است:

1)    مدیریت عامل این شرکت (جناب آقای عمران قاسمی ) تعمیرکاران دوربین کانن را به گروه‌های مختلفی تقسیم نموده است که هر گروه مسئول فقط یک بخش از محصولات مذکور CANON شده‌اند. به عبارتی گروهی تعمیر دوربین‌های EOS CANON را به عهده دارند ، گروهی تعمیر دوربین های کامپکت و خانگی  CANONو گروهی دیگر نیز انواع لنز CANON را تعمیر می‌کنند

2)    آموزش تخصصی مخصوص تعمیرکاران هر گروه از دوربین کانن در کمپانی و شرکت اصلی کانن.

3)    نظارت مستقیم شخص مدیریت عامل به عنوان برترین تعمیرکار دوربین کانن در ایران و نماینده اصلی کانن ،  بر روند تعمیرات دوربین‌های جدید
از طرفی، این شرکت با استفاده از دستگاه‌های مدرنِ تعمیر و تنظیم دوربین کانن  توانسته است که کیفیت تعمیر دوربین کانن را تا مرز بهترین تعمیرگاه دوربین کانن در ایران بالا برده است. این دستگاه‌ های اجاست و تعمیر مستقیماً از نمایندگی اصلی کانن در ژاپن به ایران ارسال می‌گردد.
 
چنین مجموعه‌‌ی حرفه‌ای قطعاً در یک مرکز کوچک نمی‌گنجد لذا پیشتر ، این مجموعه در دو مرکز بزرگ اداره می‌شد که یکی متعلق به نمایندگی دوربین کانن ( ایده آل دوربین ) بود و دیگری متعلق به بخش تعمیر دوربین کانن ( تعمیرگاه مرکزی دوربین ) بود. اما امروزه این دو مجموعه در یک ساختمان چندین طبقه به صورت یکپارچه در کنار هم کار می‌کنند تا هم فروش دوربین ، هم خدمات پس از فروش دوربین ، هم ، هم آموزش عکاسی برای خریداران دوربین و هم تعمیرات تخصصی دوربین همگی در یک مرکز باشند تا هم ارائه‌ی خدمات متمرکز باشند و هم کاربران بتوانند راحت تر نمایندگی CANON در ایران را از نمایندگی های دروغین و غیر مجاز تشخیص دهند.


مراحل دریافت دوربین از کاربران جهت تعمیر دوربین و یا لنز کانن ، بسته به این که محل ارسال کجا باشد به چند بخش تقسیم می‌گردد.

روش اول) مراجعه‌ی حضوری : دوربین یا لنز تعمیری CANON : یک روز پس از پذیرش شدن به تعمیرکار مخصوص همان نوع لنز یا دوربین کانن جهت تعمیر تحویل می‌گردد ، حدود 2-3 ساعت پس از تحویل به تعمیرکار ، میزان هزینه‌ی تعمیر دوربین CANON به طرق مختلف مانند تماس تلفنی ، پیامک ، شبکه‌های مجازی و ... به صاحب دوربین ابلاغ می‌گردد، و درصورت تمایل ایشان ، لنز یا دوربین تحویل شده تعمیر می‌گردد و لنز یا دوربین تعمیر شده CANON از ابتدای روز سوم آماده‌‌ی بازگرداندن به صاحبش می‌باشد.

روش دوم) دریافت لنز یا دوربین کانن برای تعمیر توسط پیک رایگان ( فقط تهران بزرگ ) : اگر صاحب لنز یا دوربین کانن معیوب و آسیب دیده، قصد تعمیر کردن آن را داشته باشد اما به هر دلیل شخصی یا عمومی ، مراجعه‌ی حضوری به تعمیرگاه مرکزی دوربین برایش مقدور نباشد این مرکز اقدام به اعزام یک کارشناس تحت عنوان دریافت و تحویل لنز و دوربین تعمیری در محل می‌نماید.

جهت درخواست اعزام پیک رایگان ، کافیست که کاربر با شماره 1438 تماس بگیرد و یا درخواست خود را در سایت tamir2.ir ثبت نماید. پس از ثبت درخواست ، یک کارشناس از طرف نمایندگی تعمیر دوربین Canon به محل اعزام می‌شود و در قبال فاکتور تعمیر ، دوربین کانن معیوب را تحویل گرفته و پس از تعمیر ، آن را دوباره به محل بازگردانده و تحویل می‌دهد.

روش سوم) دریافت دوربین از شهرستان‌ها : با توجه به اینکه تنها تعمیرگاه اصلی و مجاز کانن در تهران قرار دارد لذا دوربین‌های Canon شهرستان‌ها ، به ناچار بایستی جهت تعمیر از شهرستان به تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن در تهران ارسال شوند. جهت هماهنگی های ارسال نیز کافیست قبل از اینکه اقدام به فرستادن دوربین کانن خود با پست یا تیپاکس به سمت تهران نمایند ابتدا 1438 را بدون کد شهر شماره گیری کرده (حتی اگر شماره گیری با موبایل باشد) و پس از برقراری تماس ، با بخش تعمیرات شهرستان‌ها در خصوص ارسال دوربین کانن تعمیری ، هماهنگ شوند.

لازم به ذکر است در صورتی که بدنه دوربین یا لنز کانن نیاز به تعمیر دارد، فقط همان بدنه بدون هیچگونه لوازم جانبی ارسال شود. لوازمی چون بند ، باتری ، گپ ، هود ، کیف ، کارت حافظه و ... را حتماً حتماً از دوربین جدا کرده و بدنه‌ی خالی را در یک بسته‌بندی مناسب و دارای ضربه گیری کافی برای نمایندگی تعمیر دوربین کانن در تهران پست کنید. (ارسال دوربین کانن تعمیری توسط ارسال هوایی ، تیپاکس ، چاپار و دیگر شرکت‌های حمل نقل بین شهری در صورت رعایت اصول حمل و نقل بلامانع است)

مراحل اخذ،‌ تعمیر و تحویل دوربین و لنز در نمایندگی  تعمیر دوربین کانن چگونه است؟

بخش‌بندی مختلف تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن از نظر نوع دوربین و لنز و یا ایرادات حاصله:

مدیریت داخلی تعمیرگاه مرکزی دوربین ، برای اینکه در روند تعمیر دوربین ‌های کانن تداخلی ایجاد نشود و همچنین تعمیرکاران فقط دوربین‌های کانن مورد تخصص خود را تعمیر کنند ، اقدام به تفکیک هربخش از تعمیرگاه ، با دسته‌بندی مختص به یک گروه از محصولات تولید شده‌ی نمایندگی کانن در ژاپن است.

برای مثال دو تعمیرکار اختصاصاً تعمیر لنزهای کانن را به عهده دارند ، دو تعمیرکار کهنه کار و با تجربه فقط تعمیر دوربین کانن سری DSLR حرفه‌ای را به عهده دارند. سه تعمیرکار اختصاصاً به تعمیر دوربین کانن سری DSLR نیمه حرفه‌ای گمارده شده‌اند و الباقی تعمیرکاران نیز بسته به مهارت خود اقدام به تعمیر دوربین‌های کامپکت کانن ، دوربین های فیلمبرداری CANON می‌نمایند.


در زمینه‌ی تعمیر دوربین کانن ، وجود تجهیزات و ادوات به روز تعمیر و تنظیم دوربین حرف اول را می‌زند، لذا نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران هر ساله تجهیزات به روز را از نمایندگی اصلی کانن در ژاپن درخواست و دریافت می‌کند. هرکدام از این تجهیزات مخصوص تعمیر و تنظیم یک سری خاص از دوربین‌ های کانن هستند و نمی‌توان آن‌ها را برای همه‌ی محصولات به کار برد. گاهی قیمت تنها یکی از این تجهیزات معادل چند صد هزار دلار می‌شود که خرید آن توسط تعمیرکاران غیر مجاز لنز و دوربین‌ های کانن عملاً غیر ممکن است و همین امر کافی است که عکاسان و کاربران را مجاب کند تا آن‌ها تعمیر دوربین CANON خود را به تعمیرکاران غیر حرفه‌ای و غیر مجاز نسپرند.
 
 
نمایندگی تعمیر دوربین CANON در تهران:
نمایندگی تعمیر دوربین همانگونه در ابتدای این مقاله گفته شد ، در تهران وجود دارد ، این نمایندگی در خیابان جمهوری و اواسط خیابان رازی است . اگر شما هم قصد تعمیر دوربین CANON را در این مجموعه دارید کافیست با یکی از وسایل حمل و نقل عمومی به سه راه جمهوری بروید و از آنجا طی 4 دقیقه پیاده روی به شرکت ایده آل دوربین ( نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران ) برسید. این مرکز دارای 7 طبقه است که در طبقه همکف ، پذیرش دوربین کانن صورت می‌گیرد، در طبقه اول تعمیر دوربین کانن و تعمیر دوربین نیکون و سونی به صورت اختصاصی انجام می‌پذیرد.
البته لازم به ذکر است در این مجموعه قابلیت تعمیر همه نوع دوربین را دارد.  از گرانقیمت‌ترین مدل هاسلبلاد گرفته تا کم ارزش‌ترین دوربین‌های کامپکت خانگی به عبارت دیگر هر دستگاهی که به عکاس و عکاسی مربوط می‌شود در این مجموعه قابلیت تعمیر دارد که چند دسته از این موارد را برای نمونه در ادامه آورده ایم.
تعمیر دوربین کانن:
تعمیر دوربین کانن ، در واقع اصلی ترین بخش تعمیرات دوربین در تعمیرگاه مرکزی دوربین است این مجموعه تیم کامل و چیره‌ دستی را برای این بخش در اختیار دارد. تعمیر دوربین کانن اگر چه به لحاظ تقاضای زیاد پای دلالان و سودجویان زیادی را نیز به دنیای عکاسی باز کرده است اما این را هم باید در نظر داشت که به همان اندازه رقابت سالم را نیز در بین تعمیرکاران دوربین کانن افزایش داده است. اگر قرار باشد. پیشرفت لحظه به لحظه‌ی نمایندگی اصلی کانن در ژاپن زمینه را برای پیشرفت تمامی نمایندگان و تبعاً نمایندگی کانن در ایران را نیز فراهم آورده است . افزایش فروش دوربین Canon موجب افزایش تعمیر دوربین Canon است و افزایش تعمیر دوربین کانن نیز موجب می‌شود که نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران قوی‌تر از قبل به فعالیت خود ادامه دهد.
 
تعمیر دوربین نیکون:
تعمیر دوربین نیکون نیز دومین بخش تعمیرات دوربین از نظر میزان ورودی دوربین‌های تعمیری در تعمیرگاه مرکزی دوربین است . دوربین‌‌های نیکون از نظر فروش در رتبه دوم بازار دوربین ایران قرار دارد و بالطبع علاقه‌مندان و هواداران خودش را نیز داراست. هر چند تعمیر دوربین نیکون در رقابت با تعمیر دوربین کانن گوی رقابت را واگذار کرده است اما همچنان به عنوان غول بزرگی در دنیای عکاسی جهان شناخته می‌شود. تعمیرگاه مرکزی دوربین تجهیزات اجاستمنت و دستگاه‌های تنظیمات پس از تعمیر دوربین را مستقیماً از نمایندگی اصلی نیکون در ژاپن دریافت می‌کند و همین امر به روز بودن و کارا بودن این تجهیزات را تضمین می‌کند.
 
تعمیر دوربین سونی:
تعمیر دوربین سونی پیرو فروش خوب این دوربین مدتی است که متقاضی بیشتری پیدا کرده است . فروش دوربین سونی که به تازگی بازار خوبی در ایران پیدا کرده است موجب شده که این برند نیز لحظه به لحظه در ایران رشد و پیشرفت داشته باشد، تولید دوربین‌های سری آلفا از این کمپانی آرام آرام موجب نفوذ دوربین سونی به جمع برندهای مطرح و حرفه‌ای عکاسی گردید و در نتیجه با فروش بیشتر ، نیاز به مرکز مجهز برای تعمیر دوربین سونی نیز بیشتر از قبل احساس شد. تعمیر دوربین سونی نیز همانند تعمیر دوربین کانن به دلیل وجود تکنولوژی روز و نوینی که به همراه دارد گروه تعمیر با مهارتی را می‌طلبد با وجودی که این برند دربازار ایران نسبتاً نوظهور است اما این تعمیرگاه مرکزی دوربین به خوبی به این نیاز پی برد و یک گروه خبره را در این خصوص تربیت کرد و به کار گماشت .
 
تعمیر انواع پرنده‌های عکاسی:
تعمیر انواع هلی شاپ ، فانتوم ، ماویک و دیگر پرنده‌های عکاسی در تعمیرگاه مرکزی دوربین به صورت کاملاً حرفه‌ای در حال انجام است . پرنده‌های عکاسی امروزه هم پا با دوربین‌های عکاسی در بازار به فروش می‌رسند و به دلیل ریسک پذیری که دارند این تعمیر آنها نسبت به تعمیر دوربین کانن در سطح بالایی ایستاده است. نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران ،‌ نمایندگی DJI را نیز عهده دار است .

تجهیزات نمایندگی تعمیر دوربین کانن