سازمان خدماتی
​​​​​​​ایده آل دوربین / تعمیرگاه مرکزی دوربین 

4 دلیل برای استفاده ازمود تنظیمات دستی دوربین ( M )

مود تنظیمات دستی یا همان حال ( M ) عکاسی با دوربین ؛ حالتی برای استفاده از دوربین است که در آن هیچ یک از عوامل تاثیرگذار بر تصویر به صورت خودکار کنترل نمی شوند و در این شرایط ؛ برای تمامی حالت های نوردهی و کنترل دوربین ؛ عکاس باید تصمیم گیری نماید .

در این مطلب به بیان 4 دلیل می پردازیم که شما را مجاب می کنند تا حتما از مود تنظیمات دستی ( M ) برای دوربین خود استفاده کنید .

تعمیر دوربین کانن

1 – حالت نمای زنده / ویزور الکترونیک

تمامی دوربین های مدرن امروزی دارای یک صفحه نمایش  نسبتا برزرگ هستند و با استفاده از آن تمامی حالت های نوردهی و تنظیم آن در صفحه نمایش دوربین دیده می شود .

با استفاده از این امکان , نیاز به تنظیم مود های نورسنجی و یا تغییر حالت نورسنجی 

برای دستیابی به نور مناسب در تصویر ؛ تا حد زیادی از بین می رود.با کنترل نوردهی با استفاده از صفحه نمایشگر دوربین ؛  با استفاده از تنظیمات سرعت شاتر ؛ ایزو ؛ دیافراگم ؛ حالت های خلاقانه و تنظیمات دلخواه در عکس را به راحتی می توان اعمال نمود .

برای به دست آوردن بهترین حالت نور ؛ تنها کافی است تا وضعیت نور موجود در تصویر را با استفاده از ویزور الکترونیک یا صفحه نمایش ال سی دی ، به خوبی کنترل نمایید .

تعمیر دوربین نیکون

 

2 – استفاده از نورسنج نقطه ای

در صورتی که نسبت به استفاده از حالت نمای زنده یا ویزور الکترونیکی ؛ تمایل ندارید ؛ برای دستیابی به بهترین خوانش نور در تنظیمات نوردهی ؛ از حالت نورسنجی نقطه ای دوربین خود استفاده کنید .

در درون دوربین های مدرن امروزی ؛ حالت های مختلفی برای تنظیم مود های نورسنجی وجود دارند که خوانش نور از اجزای مختلف عناصر موجود در صحنه را امکان پذیر می نمایند .

یکی از بهترین و دقیق ترین مود های نورسنجی در دوربین های پیشرفته امروزی حالت SPOT  می باشد . و در شرایطی که نور در پس زمینه سوژه قرار دارد یا در حالت های وجود کنتراست بسیار شدید ؛ استفاده از مود نورسنجی spot  به شما امکان می دهد تا مهمترین نواحی موجود در صحنه را برای نورسنجی انتخاب نمایید .

به عنوان مثال برای انجام عکاسی پرتره در موقعیتی که پس زمینه در وضعیت تاریک تر و یا روشنتر از سوژه اصلی قرار دارد ؛ با استفاده از نورسنجی نقطه ای صورت سوژه را به عنوان مهمترین بخش آن می توان مورد نورسنجی قرار داد .به دست آوردن مهارت در نورسنجی نقطه ای به شما امکان می دهد تا حالتی دقیق از نوردهی را بتوان به دست آورد .

 

تعمیر دوربین سونی

3-بررسی تصویر

چک کردن صفحه نمایش برای مشاهده هر عکس بعد از هر شات ؛ روش چندان مطمئنی به شمار نمی آید زیرا این کار موجب بر هم خوردن تمرکز و از بین رفتن دقت در زمان عکاسی می شود .

 اما در هر صورت مشاهده چند عکس اول برای اصلاح خطاها ممکن است مفید باشد .بررسی عکس ها بعد از تغییرات در عدد دیافراگم و یا تنظیمات سرعت شاتر ؛ بینش دقیق تری را نسبت به حالت های نوردهی و نورسنجی دوربین برای شما به وجود می آورد . بازنگری عکسها بعد از تغییر در تنظیمات نوردهی ؛ امکان به دست آوردن تنظیمات دقیقتر را برای شما میسر می سازد .

 

تعمیر لنز

بررسی متادیتا

دوربین های دیجیتال مقدار زیادی از اطلاعات مربوط به عکس را در قسمت متادیتا به عکس الصاق می کنند .آگاهی از این اطلاعات به شما کمک می کند تا در هر شرایط به سرعت به بهترین تنظیمات نوردهی دست پیدا کنید .

اطلاعات موجود در متادیتا شما را قادر می سازد تا به صورت آزادانه اطلاعات مورد نیاز برای عکاسی در هر محیط را به دست بیاورید. و اطلاعات به دست آمده از جلسات مختلف عکاسی شما را قادر می سازند تا در شرایط مختلف  بهترین تصمیم را بگیرید .

نتیجه گیری

تنظیمات اتوفوکوس ؛ حالت های تشخیص چهره ؛ تنظیم وایت بالانس و ... موجود در دوربین های جدید ؛ در مود تنظیمات دستی به آسانی قابل کنترل می باشند . و با استفاده از حالت های موجود در کنترل دستی دوربین ؛ بدون توجه به چالش های نوردهی ، بهترین حالت برای ترکیب بندی تصویر را می توان به دست آورد .

نوردهی یکی از اصلی ترین عوامل در به دست آوردن یک تصویر مطلوب است و آگاهی از امکانات و ویژگی های موجود در درون دوربین به شما این امکان را می دهد تا بهترین حالت نوردهی را در سریعترین زمان به دست بیاورید .

 

تعمیر دوربین

تعمیر دوربین کانن

تعمیر دوربین نیکون

تعمیر دوربین سونی

 

 

۵
از ۵
۲۲ مشارکت کننده
درخواست تعمیر دوربین در محل